nicnan
16 بهمن 1401 - 10:42

همراه داشتن حیوانات در منطقه گردشگری دره گردو ممنوع شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: تردد دوچرخه و موتورسیکت در مسیرهای پیاده روی دره گردو برای شهروندان خطرآفرین و از امروز آوردن حیوانات به این منطقه ممنوع است.

محسن خیرمند، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در حاشیه بازدید از طرح پروژه گردشگری دره گردو شهر اراک در گفتگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: ایجاد فضای تفریحی و نشاط آور در این منطقه می بایست جزء اولویت های اقدامی دستگاه مدیریت شهری و سایر نهاد های متولی أمر قرار بگیرد چرا که در شهر اراک به قدری سرانه اماکن تفریحی وگردشگری پایین است که دیگر به پروژه ای نظیر دره گردو نمی توانیم به چشم یک اقدام فوق العاده و مازاد نیاز نگاه کنیم بلکه اکنون پیشبرد سریع این پروژه ضرورتی غیرقابل انکار است که از حیث ارزش گذاری هم ردیف احداث معابر اصلی یک شهر، حائز توجه است.

وی تصریح کرد: تعجیل در شروع عملیات اجرایی دره گردو با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها انتظار به حقی است که شهروندان از دستگاه مدیریت شهری دارند و متعاقب آن دستگاه قضایی استان نیز در جهت حفظ حقوق عامه شهروندان به طور جدی پیگیر احداث تاسیسات لازم در این منطقه جهت استفاده شهروندان می باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: در حال حاضر نیز اگرچه هنوز امکانات ابتدایی نظیر سرویس های بهداشتی و غرفه های فروش مواد غذایی به صورت سازمان دهی شده در این محل تعبیه نشده است اما در تمامی ایام سال شاهد حضور شهروندان در این مکان می باشیم و می طلبد نسبت به مطالبات ضروری مردم در باب استقرار کانکس های عرضه مواد غذایی و نیز ساخت سرویس های بهداشتی با قید فوریت و تا قبل از اجرایی شدن طرح جامع اقدام مناسب صورت پذیرد.

خیرمند در ادامه گفت: یکی از شاخصه های ضروری که نبایستی از آن غافل باشیم تامین امنیت شهروندان در این محل می باشد که دو عامل حضور حیوانات و موتورسیکلت در مسیرهای پیاده روی موجب خدشه دار شدن این مهم شده که است که به همین منظور به جهت حفظ امنیت شهروندان از امروز همراه داشتن حیوانات و نیز تردد دوچرخه و موتورسیکلت در این محل ممنوع می باشد.

این مقام قضایی اضافه کرد: تعدد حیوانات در این محل علی ألاخصوص در ایام تعطیل مضاف براینکه چهره ای زشت و خارج از چهارچوب و جلوه ی اجتماعات انسانی را در این محل ایجاد می کند، باعث ترس و دلهره در افراد به ویژه زنان و کودکان حاضر در این محل میشود و سوال این جاست که آیا شهروندی که برای گذراندن اوقات فراغت در این محل حاضر شده، باید در تمام مدت حضورش نگران حمله حیوانات و یا برخورد موتور سیکلت باشد؟

وی با بیان اینکه دره گردو اراک به جهت برخورداری از جاذبه های طبیعی گوناگون، فضایی مناسب برای تبدیل شدن به یک پایگاه گردشگری چهار فصل در سطح استان می باشد، بیان کرد: نیل به این مطلوب نیاز به یک حمیت و هم افزایی جدی از سوی دستگاه های اجرایی ذی ربط دارد.

وی ادامه داد: اقداماتی نظیر اجرای طرح مذکور، برای سالیان متمادی ماندگار خواهد ماند و باعث ایجاد رضایت و آرامش در افرادی می شود که برای گذراندن اوقات فراغت به این محل مراجعه می نمایند و به یقین أجر افرادی که باعث این حس خوب و نشاط در جامعه می شوند، در پیشگاه باری تعالی محفوظ است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: ایجاد یک بستر تفریحی مناسب و برگزاری مراسمات فرهنگی  مناسب در این محل، امری است که نقش به سزایی در بالابردن سلامت روان و نشاط اجتماعی دارد و بالابودن این مؤلفه هاکاهش چشم گیر آسیب های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی تاکید کرد: از امروز آوردن حیوانات به این منطقه ممنوع است.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019563